Köroğlu TV’de yayımlanan Seçim Arenası programının 12’nci bölüm konuğu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş oldu.

Canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtlayan Baş, projelerini tek tek anlattı.

“YENİÇAĞA, İLÇE STATÜSÜNDEN DÜŞECEKTİ”

Baş, Yeniçağa güncel durumuna dair de açıklamada bulundu. İlçenin 30 senedir sadece iki parti tarafından yönetildiğini ifade etti.

“94 yılında, Yeniçağa’da 4 tane banka vardı. 20 tane restoran vardı. Gerede’nin nüfusu 9 bindi, Yeniçağa’nın nüfusu 8 bindi. O zamandan bu zamana iki siyasi parti yönetti Yeniçağa’yı. Saadet Partisi ve AK Parti. Geldiğimiz noktayı görüyorum ki Yeniçağa, ilçe statüsünden düşecekti. Bazı insanlar ilçeye nüfus getirdi. Üzülerek duydum, bundan da üzüntü duyuyorum. Bu memleket o kadar sahipsiz niye bırakıldı. 30 senedir 2 siyasi parti yönetiyor bu memleketi ve biz milliyetçi şuur ile bu memleketi zirveye çıkarmaya andımız var”

“O İNSANLAR ZATEN BİZİ BİLİYORLAR”

BAŞKAN ÖZCAN İKİNCİ DÖNEMİNE DE KURAN’A EL BASARAK BAŞLADI BAŞKAN ÖZCAN İKİNCİ DÖNEMİNE DE KURAN’A EL BASARAK BAŞLADI

Baş, seçilmesi durumunda Yeniçağa’yı kademe kademe yükselteceğini belirtti.

“Vatandaşlarımıza biz ne vaat verirsek verelim, o insanlar zaten bizi biliyorlar. Ersin Baş kim, nasıl bir insan, buralara nasıl çıkmış? Hepsini iyi biliyor insanlar… Yeniçağa’nın da bu kardeşine, evladına sahip çıkacağına inanıyorum. Bize bu imkânı sunarlarsa, Yeniçağa’nın A’dan, Z’ye her şeyini kademe kademe yükselteceğime söz veriyorum. Çünkü ben en dipten geldim, çok yokluk gördüm. Yokluğun içinden gelmiş bir insanım. Dipten geldim ama zirveye geldim. İnşallah nasip olur bize, o zaman memlekete nasıl sahip çıktığımızı görecekler. İnşallah da bize nasip olur

Editör: Ahmet İshak GÜLEN