İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen’in esnaf ziyaretinde bir vatandaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yönelik “Son bir yıl gelene kadar hiçbir şey görmedik. Göz boyamak bunlar” dedi.

İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, beraberinde İYİ parti belediye meclis üyeleri ile birlikte seçim çalışmalarına hız verdi. İzzet Baysal Caddesi üzerinde esnaf ve vatandaş ziyareti yapan Şen ve ekibi, sorunları ve talepleri dinledi.

“GÖZ BOYAMAK BUNLAR”

Şen, ziyaretleri sırasında teknolojik ürünler satan bir dükkana girdi. Atanamamış bir müzik öğretmeni mevcut belediyeyi eleştirerek; “Alt yapı, yollarda bir anda gelişme gördük. Çalışma olacaksa son bir yıl içerisinde olmasın, ilk seneden başladın. Son bir yıl gelene kadar hiçbir şey görmedik. Göz boyamak bunlar” sizde de öyle olmaz değil mi?” şeklinde İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen’e soru yöneltti.

“ÖNEMLİ OLAN VİZYON”

Şen “Yollar kaldırımlar yapmak için başkan olmaya gerek yok. Belediyenin kendi bürokrasisi bunları çöze. Önemli olan vizyon. Her şey son bir seneye yüklendi. Olmaması lazım.  Bilinçli vatandaş bunu görüyor. Birden bire acele acele yapılıyor. Seçim yatırımı gibi geliyor. Bunu vatandaşa hissettirmemek gerekiyor. Yıllarca bundan şikayet ediyoruz. Ama yapıyoruz.” ifadeleri ile cevap verdi.

ŞEN, SESSİZ KALMADI

İzzet Baysal Caddesi üzerinde esnaf ziyaretleri yapan Şen, emekli maaşlarının düşüklüğüne ve artan yoksulluğa dair endişelerini ifade eden vatandaşlara da sessiz kalmadı. İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, sosyal bir sorun olarak değerlendirdiği yoksulluğa dikkat çekerek, ekonomi politikasının iflas ettiğini, vatandaşların ise mutsuzluğunu ve umutsuzluğunu gözlemlediğini dile getirdi.

“SEFİLLİĞİN DİBİNDEYİZ”

Emekli maaşlarının düşük olması ve yoksulluktan yakınan bir vatandaş; “10 bin TL nedir ki? Ayıp günah. Açlığın daha da altındayız. Sefilliğin dibindeyiz. Maalesef emekliyim. Keşke olmasaydım. Çalışamıyorum. Ama emekli cezasını verecek. Unutmayacak” dedi.

“YOKSULLUK VAR BİR DE DERİN YOKSULLUK”

İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen; “Sosyal bir olaydır bu. Geniş bir yoksulluk seziyoruz. Vatandaş bizlere ‘en büyük mega projen ne’ diye sormuyor. Biz açız, karnımı doyuracak ne yapacaksınız? Emekli maaşlarımız yetmiyor. Çoluk çocuğumuz bakamıyoruz” diyorlar. Bu insanlara ne proje sunacağım? Yol, kavşak, binalar, kentsel dönüşüm ne anlatırsak anlatalım duyamazlar. Duyacak halleri kalmamış. Perişan durumdalar. Yoksulluk var bir de derin yoksulluk var” şeklinde konuştu.

“EKONOMİ POLİTİKASI İFLAS ETMİŞTİR”

“Biz ancak belediye imkanlarıyla büyük bir enerji yaratarak bu kesimlerin sıkıntılarını biraz azaltacak tedbirler yardımlar yapabiliriz. Bunun esas reçetesi genel idare yani hükümet. İktidarın bu olaya çözüm bulması lazım. Bu ekonomi politikası gördüğümüz kadarıyla iflas etmiştir. Gidişat iyi değil. Vatandaşımızda biz bunu görüyoruz. Mutsuzlar ve çoğu da boş gözlerle bakıyorlar. İnsanların yaşama hevesleri kalmamış. Bu işe biran evvel eğilmemiz lazım. Birinci proje bu derin yoksulluğun giderilmesidir. Bu derin yoksulluğu yaşayan kesimler sandıkta gereken dersi verecekler inanıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN