TÜRK MUTFAĞI HAFTASINDA, BOLU’NUN YÖRESEL LEZZETLERİ TANITILDI TÜRK MUTFAĞI HAFTASINDA, BOLU’NUN YÖRESEL LEZZETLERİ TANITILDI

İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılan Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

İzzet Baysal 35’inci Şükran Günleri kapsamında ilk etkinlik gerçekleştirildi. Sağlık Mahallesi’nde İzzet Baysal Vakfı ile Bolu İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete alınacak Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı. 15 milyon lira bedel ile hizmete alınacak aile sağlığı merkezinin yapımı İzzet Baysal Vakfı tarafından üstlenildi. Yeni hizmet binasının temel atma törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanvekili Fatih Yamaner ile vakfın mütevelli heyeti üyeleri ve protokol üyeleri katıldı.

“HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

Yeni tesisin yapısı hakkın bilgi veren Bolu İl Sağlık Müdürü Abdullah Danışman, “Aile sağlığı merkezi noktasında artı bir tesis kazandırdığı için mutluyuz. Buradan hizmet alacak hastalar adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.  803 metrekare arsa üzerine 250 metrekare oturma alanı. Zemin dâhil 2 kat, toplam 3 kat, 750 metrekare kapalı alanı olan bir aile sağlığı merkezi, 10 poliklinikten oluşan Bolu’muza hizmete kazandırılmış oldu. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“BU HAYRIN İÇİNE GİRMİŞ OLUYOR”

Vakıf Başkanı Baysal, tesisin kazandırılması emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu tesisi kendi araştırmalarıyla bulan, Bolulu halk mütevelli heyeti üyelerimize teşekkür ediyorum. Hakikaten bu müjdeyi bana, İstanbul’a onlar verdiler ve hatta şunu da söyleyeyim, ismini de muhakkak onlar hatırladılar, çok güzel oldu. Kızının ismi, çünkü kızı Esin Avunduk Baysal’ın da hiçbir eseri yoktu. Bu eserler kızı da bu camianın, bu hayrın içine girmiş oluyor. Ben hayırlı olsun diyorum. Bolu’ya büyük hizmetleri dokunacağına eminim” ifadelerini kullandı.

“AYNI YOLDA, HAYRA DEVAM EDİYORLAR”

Bolu’nun İzzet Baysal’ı her zaman andığına dikkat çeken Vali Kılıç ise, “Anlamlı bir günde, mahallemizde Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezinin temelini atma programında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yakın zamanda burayla ilgili olarak protokol imzalanmıştı. Bugün de çok hızlı bir şekilde sağlık tesisinin temelini beraberce atacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle de İzzet Baysal’ı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Bolu halkı olarak kendisine her zaman dua ediyoruz, her zaman duacısıyız. Bolu’muza vermiş olduğu desteklerle, hayır işleriyle hem hayattayken hem de vefat ettikten sonra bunun büyüklüğünü hepimiz biliyoruz. Bolu olarak her zaman İzzet Baysal adıyla, onun yaptığı eserlerle övünüyoruz. Vakfımız da mütevelli heyetiyle beraber, o vefat ettikten sonra aynı yolda, hayra devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların akabinde Bolu Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından dua edildi. Yeni hizmet binasının temelini atmak için, Ahmet Baysal ve protokol üyeleri tuşa basarak ilk çimentonun akmasını sağladı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN