CHP Genel Başkan Adayı ve partisinin Grup Başkanı Özgür Özel, “Yüzyılın Değişimi Yolculuğumuzda” adı altında geldiği Bolu’da; “Bolu, değişim diyor’ dedi. Bolu’da sokakta değişim sesi var. Bolu, il seçimi yaptı. Bu partinin kapılarını 6 Kasım günü ardına kadar açacağız. Atatürk’ün partisine, emanetine, Atatürk’ün cumhuriyetine sahip çıkacağız. Birlikte, inançlı, güçlü, cesur olacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İzzet Baysal Caddesi'ndeki parti binasının önünde yoğun ilgi ile karşılanan Özel, burada partilileri selamlayıp, kalabalığa seslendi.

ÖZTÜRK, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA İLŞKİN KONUŞTU ÖZTÜRK, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA İLŞKİN KONUŞTU

“BOLU, CUMHURİYETİ GAZİ’NİN KİME EMANET ETTİĞİNİN FARKINDA”

Özel, Bolu’nun Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, cumhuriyeti Gazi’nin kime emanet ettiğinin farkında olduğuna dikkat çekerek; “Buraya gelirken herkes, ‘Hoş geldin. Bolu, değişim diyor’ dedi. Bolu’da sokakta değişim sesi var. Bolu, il seçimi yaptı. Aslında çok uzaklarda değildik, saatini denk getiremedik, Bolu’nun il seçimine gelemedik. Bolu’nun ortaya koyduğu bir profil var. Bolu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, cumhuriyeti Gazi’nin kime emanet ettiğinin farkında. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti siyasetçilere emanet etmedi. Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti, kendisi başkomutan olmasına rağmen askerlere de emanet etmedi. Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti, siz partiyi kime emanet ettiyseniz onun gibi gençlere emanet etti. Cumhuriyet, gençlere emanet” şeklinde konuştu.  

“BOLU’NUN İRADESİNİN KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

“Sokak ‘değişim’ derken delegeler, Ankara’da ne yapacak? Kimse bundan endişe etmesin”  diyen Özgür Özel; “Bir kez, sokak ne diyor ona bakmak lazım ama burada çok önemsediğim bir iş yapılıyor. İl Başkanım dedi ki ‘Biz kararı, delegeler olarak kendimiz vermeyeceğiz. Tüm ilçelerimizde ve Bolu merkezde sandık koyacağız. Eğer sandıktan değişim çıkarsa değişime oy vereceğiz; sandıktan ‘değişim olmasın, böyle devam etsin her şey’ çıkarsa o konuda irade göstereceğiz.’ Ben sokağın, üyesinin sesini dinleyen, seçilmişlerinin görüşüne değer veren bu gerçek demokrat tavrın ve Bolu’nun bu iradesinin karşısında saygıyla eğiliyorum. Sokak ne diyorsa, boynum kıldan incedir. O yüzden delegelerinize, ‘Bana imza verin, gelin bana oy verin’ değil; ‘Kendi kararınızın arkasında durun’ diyorum. Türkiye’deki bütün delegelerden de temel beklentimiz budur” dedi.

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNE, EMANETİNE, ATATÜRK’ÜN CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Adayı ve partisinin Grup Başkanı Özgür Özel, 6 Kasım’ı işarete ederek, partililere emanete sahip çıkma çağrısı yaptı. Özel;  “Bu partinin kapılarını 6 Kasım günü ardına kadar açacağız. Niye açacağız, çünkü burası baba evidir. Bütün Bolululara sesleniyorum herkes baba evine doğar. Kimi uzakta oturur kimi yakında oturur. Herkes bilir ki baba evi başım dara düşersem orada durur. Çorbası kaynar, bacası tüter. Ben burada baba evinin çorbasını kaynatanlarla, bacası tütsün diye odun çekenlerle birlikteyim. Ama sevgili Bolulular, baba evinin tapusu kimsede değil. Ne Özgür Özel’de ne Kemal Bey’de. Baba evinin tapusu bir kişide kayıtlıdır, o da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ün partisine, emanetine, Atatürk’ün cumhuriyetine sahip çıkacağız. Birlikte, inançlı, güçlü, cesur olacağız. Siyaseti kürsülere, Meclis’e, basın toplantı salonlarına hapsetmeyeceğiz. Sokaktan, meydandan korkmayacağız. Fabrikaları, kahvehaneleri, sokağı örgütlemekten; gelen zamlara karşı milyonları sokağa dökmekten; açlık, sefalet demek olan asgari ücretin altındaki emekli maaşına karşı emeklinin sesini duyurmaktan, meydanlara akmaktan, mücadele etmekten, direnmekten ve kazanmaktan geri durmayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN