Bolu Valisi Erkan Kılıç, Boluspor’a gerçekleştirdiği ziyarette milletvekillerine seslenerek, “Savaş başkana bu işi yıkmakla halletmemiz mümkün değil. Milletvekillerimizin de duyarsız olacaklarına inanmıyorum. İnanıyorum ki gerekli desteği vereceklerdir” dedi.

Boluspor’un olağanüstü genel kurulunda başkanlığa yeniden Savaş Abak seçildi. Yeniden seçilmesinin ardından çalışmalarına başlayan Abak ve yönetimi, yeni sezonda teknik direktörlük görevi için Turgay Altay ile sözleşme imzaladı. Yeni sezon hazırlıklarına başlayan kırmızı beyazlı ekibin antrenmanını Bolu Valisi Erkan Kılıç ziyaret etti.

Antrenmanı takip ederek takım hakkında bilgi alan Vali Kılıç, yeni spor yasasının sorunları azaltabileceğini dile getirdi.

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ

Boluspor’u iyi yerlerde görme temennisinde bulunan Vali Kılıç, birlik vurgusu yaparak, “İnşallah Boluspor’u çok daha iyi yerlerde göreceğiz. Boluspor bizim için önemli. Aslında bir marka Boluspor. Buna hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. Valilik, işadamları, sivil toplum kuruluşları, belediye, yerel yönetimler elimizden gelen gayreti hep beraber göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Milletvekillerine de seslenen Kılıç, “Zorlukları biliyoruz. Sadece Savaş başkana bu işi yıkmadan, yönetim kuruluna bu işi yıkmakla bu işi halletmemiz mümkün değil. İnsaflı olmamız gerekiyor. Herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Milletvekillerimizin de duyarsız olacaklarına inanmıyorum. Onlarda gerekli katkıyı mutlaka bulabileceklerdir. Vekillerimizde yeni seçildiler. Yavaş yavaş onlar da inanıyorum ki gerekli desteği vereceklerdir. Spor birleştirici bir unsurdur. Farklı görüşlerde, farklı noktalarda olabiliriz ama konu Boluspor olunca bir arada olmamız gerekiyor. Beraber hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN