BOLU'DA YENİ BEYAZ EŞYA MAĞAZASI AÇILDI BOLU'DA YENİ BEYAZ EŞYA MAĞAZASI AÇILDI

Bolu’da kura ile kazandığı muhtarlığı iptal edilen Sadık Uçar, “Geçersiz oy olan hiçbir şey yoktu. Seçim tekrarlanırsa, daha da iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

Bolu’da 2024 Mahalli İdareler seçimleri sonuçlandı ancak tartışmaları devam ediyor. Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı Topardıç Köyü’ndeki muhtarlık seçimlerinde sonuçlar değişti. Köyde muhtarlık yarışı Sadık Uçar ve Sadık Hıracaoğlu arasında gerçekleşti. Oy sayımının tamamlanmasıyla iki adayın da 59 ay aldığı ve çekilen kura ile muhtarlığı Sadık Uçar’ın kazandığı öğrenildi.

“Geçersiz oy olan hiçbir şey yoktu”

Sadık Uçar, karşı tarafın sonuçlara itiraz ettiğini belirterek, “Muhtar ben ilan edildim. Karşı taraftan itiraz yapılmış. Seçim oy sonuçlarına. Tabi orada hiçbir itiraz yapılmadı. Başkanın huzurunda sayıldı, geçersiz oy olan hiçbir şey yoktu. İtiraz Bolu adliyesine yapılmış” dedi.

“BENİM 57 TANE OYUM OLDUĞU AÇIKLANMIŞ”

Uçar, yapılan itiraz ile muhtarlığı kaybettiğini ifade ederek, “Adliyeden aradılar, itiraz var. Kararı elden alman gerekiyor. Benim 57 tane oyum olduğu, bir oyun azaların üstü çizildiğinden dolayı geçersiz sayıldığı, karşı tarafın 59 oyla muhtar ilan edildiği açıklanmış. Bana itirazda da oy sayımında da herhangi bir bilgi verilmedi” diye konuştu.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Kendisinin de seçimlere itiraz ettiğini belirten Uçar, “Gerekli video kayıtlarımı falan hazırladım. İtiraz dilekçemi hazırladım. Buraya, Bolu Adliyesine, il seçim kuruluna gerekli itirazı yaptım. Daha da olmazsa mahkemeye müracaat edeceğim. Mahkeme sandık başkanı hakkında da gerekirse suç duyurusunda bulunacağım. Çünkü benim oylarımın ne olduğu video kayıtlarında da belli. En kötü ihtimalle bu seçim tekrarlanırsa, daha da iyi olur diye düşünüyorum ben” şeklinde konuştu.

Sadık Hıracaoğlu, yakın zamanda yazılı bir açıklama yaparak, konuya dair bilgi vereceğini söyledi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN