Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Özbek Pilavı ikram edildi, müzik dinletisi yapıldı, söylenen şarkılara eşlik edildi. Ayrıca Türk dünyasından öğrencilerin de katılımıyla renkli bir atmosfer oluştu.

Karaçayır Gençlik Merkezindeki otağ buluşmasına, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, MHP Merkez İlçe Başkanı Selami Taşdöven, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Sedat Tok, MHP il ilçe yöneticileri, Ülkü Ocakları il yöneticileri, KAÇEP Birimi ve Türk dünyasından öğrenciler katıldı.

“TÜRKÇÜ MÜCADELE VE TURANCILIK ÜLKÜSÜ EBEDİYEN YAŞAYACAKTIR”

SAVAŞ ABAK’TAN ŞOK İDDİALAR SAVAŞ ABAK’TAN ŞOK İDDİALAR

Etkinlikte 3 Mayıs Milliyetçiler Gününün önemini belirten bir konuşma yapan MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, “Bugün 3 Mayıs. Bundan 80 yıl önce başlayan bir destanı yaşamak ve yaşatmak için burada toplanmış bulunuyoruz. 80 yıl önce bugün tabutluklarla, işkencelerle başlayan ve zindanlarda devam eden bir mücadele ruhu doğmuştu. Bu mücadele ruhu Atsız Bey, Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarının azmi, kararlılığı ve cesareti ile vücut bulmuş, bugünlere dek gelmiştir. Turanın ve Türkçülüğün suç sayıldığı, romantik bir hayal kabul edildiği dünlerden, Turan ülküsünün adım adım gerçekleştiği bir Türk yüzyılına gelinmiştir. Bundan sonra da nesiller boyunca Türkçü mücadele ve Turancılık ülküsü ebediyen yaşayacaktır. Ne mutlu Türküm diyene!” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından BAİBÜ Türk dünyası topluluğu öğrencileri, kendi ülkelerine özgü renkli kıyafetleriyle müzik aletleri eşliğinde şarkılar seslendirdi.

 Türk bayrağı ve Türk devletlerinin bayraklarıyla donatılmış buluşmada katılımcılara Özbek pilavı, ayran ve tandır ekmeği ikram edilerek geleneksel lezzetler sunuldu.

Etkinlik, katılımcıların memnuniyeti ve coşkusuyla renkli görüntülere sahne oldu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN