AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’tın katılımıyla 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti Bolu ilçe ve belde belediye başkan adaylarını yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla kamuoyuna tanıttı.

Aday tanıtım törenine; AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Tarım ve Orman Bakan eski Yardımcısı Fatih Metin, 27. Dönem Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Dr. Muhammed Emin Demirkol, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, önceki dönem bolu belediye başkanı Aladdin Yılmaz,  ilçe belediye başkan adayları, eski il başkanları ve partililer katılım sağladı.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım sürerken, AK Parti, Bolu’nun 8 ilçe ve 3 belde belediye başkan adaylarını daha açıkladı, görkemli bir törenle aday tanıtımı gerçekleştirdi.

Bolu için gerçek belediyecilik sloganıyla gerçekleşen aday tanıtım töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Akabinde ilk olarak açılış konuşmasını Ak Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner partililere seslendi.

“YAPARSA AK PARTİ YAPAR”

Güner, AK Parti’nin 22 yıldır  kendini ispatlamış bir parti olduğuna işaret ederek; “Biz tesadüfen bir araya gelmiş öylesine toplanmış bir topluluk değiliz, Biz ülkesi ve milleti için aynı ortak sızıyı yüreğinde hisseden AK Kadrolarız. Yaparsa AK Parti Yapar öğretisinin milletimizin zihninde sadece bir slogan olmadığını geride bıraktığı 22 yılda ispatlamış ve milletin iradesinde sandığa yansıtmış bir partiyiz” dedi.

“CANLA BAŞKA ÇALIŞACAĞIMIZ BİR SEÇİMİN ARİFESİNDEYİZ”

Hizmet aşkıyla en doğru yatırımları yapacaklarının sözünü veren Güner; “Bugün de aslında en iyi bildiğimiz teşkilat öğretisi olan işi, yani güçlü teşkilat yapısıyla birbirine kardeşlik hukuku ile bağlı kadrolarımızla 31 Mart’ta milletin huzuruna çıkacağımız 12 belediyemizde şehrimizin her köşesinde milletimizde hizmet aşkıyla en daha doğru yatırımları yapacağımız, yaşam kalitesin ve konforunu en yüksek seviyeye çıkarmak için canla başla çalışacağımız bir seçimin arifesindeyiz.

 Emanet edilen bir kuruşun bile hesabını verememenin korkusu ile inşallah hizmet edecek olan belediye başkan adaylarımızı, Sayın Genel Başkanvekilimizin takdirleriyle bugün tüm Bolu’ya ilan ediyoruz. İnsanoğlu için maalesef elindekinin kıymetini kaybedince anlar denir. Biz bunu yaşadık hem de en derinden hissettik. Şimdi doğru adımlarla ve adamlarla doğru işleri hizmete dönüştürmeye talip olduğumuz bir sürecin eşiğindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

 “HAZIRIZ, KARARLIYIZ, HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ, EMİN OL BOLU KAZANACAK”  

Güner,  Bolu ve tüm ilçeleri Ak parti belediyeciliği ile buluşturacaklarını belirterek; ‘Mudurnu’da, Göynük’te, Kıbrısçık’ta, Mengen’de, Gökçesu’da ve en önemlisi bir dönem ara verdiğimiz il belediye başkanlığında, sosyal medya belediye başkanlığını bırakıp gerçek belediyecilik ve hizmetle tekrar buluşturacağız.  Yine hizmet serüvenimizin inşallah devam edeceği Gerede, Yeniçağa Seben, Dörtdivan, Karacasu ve Taşkesti’de, Durmak Yok Hizmete Devam diyeceğiz. Yolumuzun bundan sonraki kısmını beraber yürümeyeceksek bu noktaya kadar niye geldik? Bu kadar badirelere neden göğüs geldik bilinci ile hareket ederek inşallah 31 Mart akşamı 12 belediyemizin tamamında, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin belirlediği adaylarımızın milletimizin teveccühü ile sandık sonuçlarından çıkacağından inancımız tamdır.” şeklinde sözlerini noktaladı.

“TÜRKİYE BİLİR GERÇEK BELEDİYECİLİK AK PARTİ’DİR VE AK PARTİ’NİN İŞİDİR”

Güner’in ardından kürsüye gelen AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Dr. Muhammed Emin Demirkol, sıkmadık el girilmedik gönül bırakmamaya gayret ettiklerine dikkat çekerek; “Dur Durak tanımadan, uyku nedir bilmeden var gücümüzle vatandaşlarımıza ak parti belediyecilik anlayışını anlatıyor. Sıkmadık eli girilmedik gönül bırakmamaya gayret ediyoruz. Türkiye bilir gerçek belediyecilik AK Parti’dir ve AK Parti’nin işidir” dedi.

“BOLU SON 5 YILDA GERİLERE DÜŞTÜ”

Bolu’nun son 5 yılda mevcut belediye başkanı Tanju Özcan ile geriye gittiğini belirten Demirkol; “Tüm ilçelerimizde ve beldelerimizde zafere ulaşmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Teknoloji düzeylerine göre imalat sanayimizin belediyece desteklenmediği için ortalamasının çok kaldığından, Bolu’da patent başvurusu sayısının azlığında, Türkiye’nin bir çok şehrinde onlarca Ar-Ge merkezi olmasına karşın Bolu’da sadece 3 adet olduğundan ve Bolu belediyesinde olmayışından, Bolu’nun ihracat konusunda belediye tarafından desteklenmediğinden, iller arası rekabet endeksi sıralamasında Bolu’nun son 5 yılda gerilere düştüğünden, turizm hakkettiği katma değeri alamayışından ve yatırımcı hizmet belediyeciliğinin eksikliğinden kimse mevcut belediye başkanımız hem bahsetmedi hem de bu konularla dertlenmedi.” İfadelerini kullandı.

“HEYECANLIYIZ, HAZIRIZ, KARARLIYIZ”

Demirkol, Bolu’nun tüm seçim bölgelerinde kazanacaklarının sözünü vererek; “AK Partici yöneticilerimiz, milletvekillerimiz bu konuları gündeme getirip yatırım ve hizmet anlayışı vurgusu yaptıkça da, alarm butonu olarak gördüğü ve yapmadıklarını örtmek için mülteci meselesi alarm butonuna bastı ve sadece suni gündemler peşinde Bolu’nun 5 yılını maalesef heba etti.  Heyecanlıyız. Hazırız. Kararlıyız. Çünkü Bolu ihmale gelmez. Bolu’da tüm seçim bölgemizde öyle kazanacağız ki, kimse kaybetmeyecek. Belediye çalışanlarımız, bebeklerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz, çalışanlarımız emekçilerimiz, emeklilerimiz, engelsiz vatandaşlarımız, yaşlılarımız, yatağa bağımlı hastalarımız ve yakınları, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız velhasıl Bolu’nun değerleri, değerli insanları topyekûn kazanacağız. Projelerimizle, teşkilatlarımızla, ekibimizle, Cumhurbaşkanımız ve mazlumların umudu, kimsesizlerin kimi liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan vizyonunu Bolu da yaşatarak kazanacağız. Emin olun Bolu kazanacak. Bolu da kardeşlik iklimi kazanacak, Bolu da sevgi kazanacak. Bolu da dostluk kazanacak. Bolumuzda bugünün ortakları yarının sahibi gençlerimiz kazanacak.” Şeklinde konuştu.

“150 Yataklı hastanenin temelini bu sene atmış olacağız”

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol’dan sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, “Belediyelerimiz sizden aldıkları güçle, kamudan aldıkları güçle şehirleri imar etmek için Bolu’da ilçelerimizde ve beldelerimizde tarihe imza attı. Çünkü biz AK Partiyiz. Yaparsa AK Parti yapar dedik, biz laf değil icraat yaparız dedik. Hizmet partisiyiz, eser partisiyiz dedik ve Bolu’muzu eserlerle donattık. Bolu’muzda hayatın her alanında hizmetler yaptık. Bütün ilçelerimize, beldelerimize toplu konutlar yaptık. Hastanelerimizi yeniledik. Yeni hastaneler kazandırmak için mücadele veriyoruz. 150 Yataklı hastanenin temelini bu sene atmış olacağız.” şeklinde konuştu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“ONA OY VERMİŞ BOLU HALKINA HAKARET ETMİŞTİR”

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in ardından düzenlenen programda konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisi ile tartışan belediye meclis toplantısında kendisine soru soran CHP'li meclis üyesi İlkay Bayrak'ın meclis salonunda dışarı çıkartılması ve daha sonrasında görevden alınan zabıta müdür vekili Hakan Yılmaz'ı görevden alması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elitaş, olayın ne zaman olduğunu sorduğunu, yeni olduğunu söylediklerini, geçmişte olmasın, acemilik zamanında yapmasın, yok dediler, şimdi oldu dediler, 10 ile 15 gün içerisinde olduğunu kendisine söylediklerini ifade etti.

 Meclis salonundan dışarıya attığı adamın kim olduğunu sorduğunu söyleyen Elitaş, "Attım seni dediği adam kimdi. Cumhuriyet Halk Partiliydi dediler. O zaman şimdiki belediye başkanı bağımsız birimiydi. CHP'ye geri döndü mü dedim. Evet geri döndü dedi. Nasıl bir zihniyettir, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye kendi meclis üyesini attım diyebilecek bir cesaret. Attım diyebilecek bir despotlukla karşı karşıyayız. Daha sonrada meclis üyesini dışarıya çıkartmadığı zabıta vekiline de senide görevden aldım diyor." diye konuştu.

Allah rızası için Bolu halkına özellikle söylüyorum, senin seçtiğin birisini milletin oyları ile seçilmiş bir belediye meclis üyesini, hangi partiden olursa olsun kim olursa olsun, Bolu halkının seçtiği, sana sayın başkanım demediği için kendi partilisini dışarıya atan bir zihniyet ona oy vermiş partililerine de hakaret ettiğini belirten Elitaş, "Ona oy vermiş Bolu halkına hakaret etmiştir. Zabıta müdür vekilini kendi talimatıyla, seçilmiş belediye meclis üyesini dışarıya atamayan, ayrıca atmaması gerekir. Zabıta müdür vekili insan gibi davranmış. Despotun emrine uyan biri değil, millet iradesine saygı gösterdiği için bu işi yapamamış." şeklinde konuştu." dedi.

“31 MART TARİHİNDE İNŞALLAH BOLU BEYİNİ TAHTINDAN İNDİRECEK, KÖROĞLUSU'NU SEÇECEK”

Elitaş, genel merkezin baskısı ve ısrarı üzerine zabıta müdür vekilinden özür dilendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Onu da sosyal medyada yaymadı. Niye özür dilediğini yaymadı. Adalet adalet diye genel başkanına karşı yürüyen kişi zabıta müdür vekiline adaletsiz bir şekilde, orantısız bir şekilde, despot bir şekilde, görevden aldım diyor. Genel başkanına adalet adelet diye buradan yürüyen kişi kendi partisine mensup bir belediye meclis üyesinin sayın başkan demedi diye, toplantı salonundan çıkarttım diyor. Eğer Bolu halkı bu Bolu Beyliğini yapan, despotluk yapan, Bolu Beyi, tek adamcılık yapana karşı, Köroğlu gibi yiğitlik yapan, İşte burada Muhammed Emin Demirkol ve onun arkadaşlarını seçerse Bolu tarihte kendisine biçilmiş kaftanı en güzel şekilde giymiş olacaktır."

"Milletin iradesinin temsil edildiği yerin Türkiye Büyük Millet Meclisi, yerel idarenin temsil edildiği yerde belediye meclisinin toplandığı yerdir" diyen Elitaş, "Kendi partilisine böyle aşağılayıcı bir tavır ortaya koyan bir belediye başkanını inşallah Bolu halkı, önümüzdeki 50 gün içerisinde gayretle çalışacak, durmadan, dinlenmeden sonuna kadar koşacak, ve 31 Mart tarihinde inşallah Bolu Beyini tahtından indirecek, Köroğlusu'nu seçecek." dedi.

 

Konuşmaların ardından Bolu, İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları sahneye davet edilerek tanıtıldı.

İŞTE AK PARTİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:

Merkez: Dr. Muhammed Emin Demirkol

Gerede: Mustafa Allar (Mevcut Başkan)

Seben: Fatih Kavak

Göynük: Mehmet Demiröz (Göynük eski ilçe başkanı)

Kıbrıscık: Kemal Aktaş

Mudurnu: Hüseyin Yağın

Mengen: Vural Turan

Yeniçağa: Recayi Çağlar (Mevcut Başkan)

Dörtdivan: Hamza Efe (Mevcut Başkan)

BELDE ADAYLARI İSE ŞU ŞEKİLDE:

Karacasu: Sedat Bozoğlu

Taşkesti: Turgay Arıkan

Gökçesu: İskender Çökelez

Tanıtım toplantısı AK Parti seçim müzikleri eşliğinde coşkuyla gerçekleştirildi.

AK Partili adayların tanıtım toplantısının ardından  31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin startı verildi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN