Kızı İmran Aydoğdu’yu, 6 Şubat’taki depremlerde kaybeden Seher Aydoğdu, “Yavrumun üstünde toprak var, bizim üstümüzde yok, yaşayan ölüleriz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, ‘Asrın Felaketi’ olarak kayıtlara geçti. Milyonlarca vatandaşı etkileyen depremde Bolulu İmran Aydoğdu da hayatını kaybetti. Turizm Rehberi olan Aydoğdu, depremin gerçekleştiği gün, kaldığı Adıyaman’daki İsias Otel’in yıkılması sonucu hayatını kaybetti.

İmran’ın vefatının 1’nci yıl dönümünde, annesi Seher Aydoğdu yaşadıklarını anlattı. İmran’ın üzüntüsünü hâlâ yaşadıklarını ifade eden Seher Aydoğdu, “Yavrumun üstünde toprak var, bizim üstümüzde yok, yaşayan ölüleriz. Her gün acı çekerek, fotoğrafına sarılıp günaydın diyerek uyanıyoruz. Hiçbir şeyden zevk almıyoruz, yani yaşamak için yaşıyoruz” dedi.

Seher Aydoğdu, kızının hayatını kaybettiği otelin dava sürecine ilişkin konuştu. Aydoğdu, “Onlarda asla merhamet, vicdan olduğunu düşünmüyorum. Devletten teşviki almışlar, çocuklarımıza tabut olan bu oteli yapmışlar. Onları dinlerken ellerimizi, dişlerimizi sıktık, tırnaklarımız battı sıkmaktan. İkinci gün bütün ailelerin feryatlarını dinledik, akşama kadar ağladık. Aynı acıları yaşıyoruz, hepsi evladını kaybetti” ifadelerini kullandı.

Aydoğdu, davanın görüldüğü Adıyaman’a gitmek zorunda kaldıklarını aktararak, “Davadan döneli hala kendimizi toparlayamadık. Bizim için kabus gibiydi. Tekrar o travmaları yaşamak, tekrar oraya gidip aynı şeyleri yaşamak, enkaza gitmek, o enkazı tekrar görmek… Yavrumun orada son nefesini verdiğini bilmek. Bu bize çok acı verdi. Kıbrıslılar daha çok sahip çıkıyor bu davaya. Yavrumu da kendi çocukları gibi sahiplendiler. Onu da bizi de hiç yalnız bırakmıyorlar Allah razı olsun” diye konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN