Bolu Yöresel Ürünler Pazarı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’in katılımıyla açıldı.

Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Yöresel Ürünler Pazarı’nın açılışı törenle yapıldı. Yeni binanın açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

“İSTİHDAM YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşması İl Başkanı Karagöz yaptı. Projenin üretime teşvik için önemli olduğuna değinen Karagöz, “Belediyemiz bu yöresel pazarı açarak hem yerel ekonomiye destek olmayı hem de vatandaşlarımızı sağlıklı beslenme alışkanlıklarına teşvik etmeyi sağladığı için bu pazarın çok büyük önemli vardır. Allah’ın izni ve Bolulu hemşehrilerimizin desteğiyle Bolu’da üretmeye, kalkınmaya, istihdam yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

“BURADA ON BİNLERCE ÜRÜN OLACAK”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için, Yöresel Ürünler Pazarı hakkında bilgi vererek, “Bu bina yaklaşık bin 700 metrekare kapalı alanı var. Toplam alanı 7 dönüm. Burada kapalı ve açık Pazar olacak. Ayrıca 17 ayrı kooperatifin ürünleri satılacak. Birbirine rakip kooperatif olmayacak ama fabrika satış fiyatları üzerinden satacaklar. Karşıya da 4 otobüslük bir alan açacağız. Bolu’ya gelen her turisti Abant’a, Yedigöller’e gelen otobüsleri burada durduracağız. Alışveriş yapmasını sağlayacak. Tabi 17 kooperatifin ürünleri olunca burada on binlerce ürün olacak” ifadelerini kullandı.

“ENFLASYON KARŞISINDA DA TÜKETİCİMİZİ KORUYACAK”

Genel Başkan Yardımcısı Zeybek ise yerel yönetimlerin enflasyon ile mücadele noktasında önemine değinerek, “İnsanlığa en faydalı kimdir derseniz, halkı için çalışanlardır. Bugün burada yerel kooperatifçiliği destekleyen bir hizmetin açılışı için buradayız. Bu aynı zamanda kooperatiflerimizin satışlarına, ayakta durmalarını sağladığı gibi doğrudan doğruya Türk milletinin özünü oluşturan, köylümüzün, çiftçimizin, ürettiği ürünlerin, üreticiden, tüketiciye, birinci elden ulaşmasını sağlayacaktır. Bugün yaşadığımız enflasyon ortamı içerisinde tüketim malzemelerinin, gıda ihtiyaçlarımızın neredeyse her hafta fiyatının arttığı bir ortamda, yüksek maliyetler ve enflasyon karşısında da tüketicimizi koruyacak olan yerel yönetimlerin yapmış olduğu böylesine güzel ve başarılı yatarımlardır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN